Czy warto kupować buty motocyklowe?

Czy warto kupować buty motocyklowe?
Kupiłeś motocykl, zaopatrzyłeś się w kask, wybrałeś nawet kurtkę. Uważasz, że jesteś odpowiednio przygotowany by poruszać się po drogach? Niestety nie, gdyż do kompletu potrzebujesz jeszcze odpowiednich butów. Sprawdź, jak czy warto w nie inwestować.

Buty motocyklowe powinien mieć każdy motocyklista

Buty motocyklowe, to nie tylko kaprys, lecz wymóg bezpieczeństwa. Buty do jazdy na motocyklu powinny być raczej wysokie, wykonane z odpowiednich materiałów i specjalnie zaprojektowane. Wybierając buty motocyklowe mamy do wyboru różne wysokości cholewki. Możemy wybrać buty krótsze, sięgające zaledwie za kostkę lub buty wysokie, obejmujące całą łydkę i sięgające prawie do kolana. Te ostatnie to buty crossowe, zapewniające wysoki komfort zarówno podczas jazdy, jak również wyższy poziom bezpieczeństwa. Buty offroadowe to z kolei buty solidnie zbudowane, ciężkie i sztywne. Dzięki temu zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa i na pewno docenisz je przy upadku. Powinny, bowiem wytrzymać spadający na nie ciężar i wytrzymywać uderzenia. Do jazdy po mieście wystarczą buty niższe, sięgające tuż za kostkę. Są to buty komfortowe, lekkie i dużo tańsze od ciężkich buciorów do jazdy po drogach. Jednak coś za coś, czyli komfort noszenia, kontra bezpieczeństwo użytkowania. Buty do jazdy po mieście powinny zapewniać ochronę palców, pięty i kostki. Dlatego kupując takie buty powinniśmy zwrócić uwagę na te elementy.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Kupując buty motocyklowe warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Podstawowym materiałem jest oczywiście skóra. Ma ona wiele zalet: jest solidna, odporna na przetarcia, a odpowiednio zaimpregnowana, również odporna na wodę. Dodatkowo pozwala skórze oddychać. Poza skórą do produkcji butów na motocykl używa się włókien kompozytowych, szklanych lub węglowych oraz membran z Gore-Texu lub Cordury. Są to materiały nowoczesne, wodoodporne, lecz równocześnie zapewniające odpowiednią wentylację stopom. Wybierając buty do jazdy warto zwrócić uwagę na wyściółkę, która powinna zapewniać wygodę użytkowania oraz dobrą wentylację. Ważnym elementem butów jest także podeszwa, która musi być, antypoślizgowa oraz mocna. Dobre buty motocyklowe nie są tanie, dlatego gdy zakupimy odpowiednie, powinniśmy o nie dbać, by służyły jak najdłużej. Buty na motocykl nie są takie, jednak nawet najtańsze z nich zapewniają lepszą ochronę, niż zwykłe, codzienne obuwie.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=7203052
http://odkupimycentrale.pl/polaczenia-a-wirtualna-centrala
https://infodajnia.wordpress.com/2017/03/05/dlaczego-warto-zadac-sobie-pytanie-pos-co-to-jest/
http://whiteroomfashion.pl/ginekologia-plastyczna-poprawianie-urody-sposobem-na-piekno

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s