Plac zabaw dla dzieci inicjatywą godną pochwały?

Plac zabaw dla dzieci inicjatywą godną pochwały?
Dzieci to nasze największe skarby i najważniejsza inwestycja w przyszłość. Dlatego warto w nie inwestować każdego dnia. A jedną z takich inwestycji jest plac zabaw. Sprawdź, czy rzeczywiście warto ich tyle stawiać.

Dużo zależy od wychowania

To, jakimi będą w przyszłości ludźmi dorosłymi zależy od wychowania. Wychowanie człowieka rozpoczyna się od pierwszych chwil życia niemowlęcia. A nawet już wcześniej, jak twierdzą naukowcy. Dziecko w łonie matki jest zdolne odczuwać emocje, które udzielają mu się z organizmu matki, a także z otoczenia. Po urodzeniu dziecka każdy dobry rodzic stara się przychylić nieba swojej pociesze. Dba o jego rozwój fizyczny i intelektualny. O to, by dziecko wyrosło na szczęśliwego człowieka. W tym celu spędza ze swoim dzieckiem każdą wolną chwilę, wychodzi na plac zabaw. A także organizuje miłe i owocne spędzanie wolnego czasu w domu. Wszystko po to, by jego dziecko było zadowolone i uśmiechnięte. W miastach nietrudno, o place zabaw dla dzieci, gdyż od dawna są wszechobecne na osiedlach mieszkalnych. A także w innych placówkach zorganizowanych.

Buduje się coraz więcej placów zabaw

Do niedawna sytuacja dużo gorsza była na wsiach polskich. Lecz od kilku już lat powstają na wsiach, jak grzyby po deszczu place zabaw dla najmłodszych. Gdzie, o każdej porze dnia mogą przyjść maluchy ze swoimi rodzicami i miło spędzić czas na wspólnej zabawie. Place takie wyposażone są dość standardowo, lecz wystarczająco, jak na warunki pod chmurką. A wiec znajdują się tam najczęściej zjeżdżalnie dla dzieci, karuzele, huśtawki, czyli to, co maluchy uwielbiają najbardziej. Obecne są ławki, na których mogą spocząć dorośli, bądź odpocząć zmęczone dzieci. Bardzo często na placu są także stanowiska do ćwiczeń dla dorosłych. Gdzie mama, lub tata może poćwiczyć jednocześnie obserwując swoje dziecko. Inicjatywa godna pochwały, gdyż dotychczas na wsiach brakowało takich miejsc dla maluchów. Oczywiście nie licząc przedszkoli. Przedszkolny plac zabaw jest otwarty dla dzieci tylko w czasie zajęć, a nie po ich ukończeniu.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://jazz.slask.pl/czym-jest-czytnik-kart-zblizeniowych
http://halibut.waw.pl/niespotykany-dotad-plac-zabaw
http://zoom.czest.pl/czym-jest-pos
http://kovoll.pl/systemy-przywolawcze-hotelach

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s