Place zabaw – dobra zabawa gwarantowana

Place zabaw – dobra zabawa gwarantowana
Zarówno maluchy, jak i nieco starsze dzieci, uwielbiają różnorodną zabawę i bardzo szybko zaczynają się nudzić. Dlatego często mamy problem jaką rozrywkę im zapewnić, żeby mogły się bezpiecznie i radośnie bawić. Niestety w dzisiejszych czasach dzieci zbyt dużo czasu spędzają przed ekranem komputera czy telewizora, bądź dosłownie z nosem w smartfonie. Co zrobić, aby wyeliminować te problemy? Warto od najmłodszych lat pokazywać dzieciom różne formy zabawy (zwłaszcza na świeżym powietrzu) i aktywności fizycznej.

Zabawa na świeżym powietrzu

Idealną możliwość zabawy na świeżym powietrzu dają place zabaw. W dzisiejszych czasach, praktycznie każde nowo budowane osiedle ma także plac zabaw. Są one wyposażone w różne atrakcje: huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice czy karuzele. Nie brakuje też zieleni i ławek, na których można odpocząć. Każde dziecko znajdzie więc coś dla siebie, a rodzice będą mogli obserwować zabawę swoich pociech. Należy bowiem pamiętać, że dziecko musi się nie tylko dobrze bawić, ale przede wszystkim musi być bezpieczne.

Co zrobić, gdy nie ma placu zabaw na osiedlu?

Co jeżeli na danym osiedlu czy w niewielkiej miejscowości nie ma placu zabaw, a jest spora grupa dzieci, które nie mają gdzie się bawić? Warto wówczas postarać się o sfinansowanie budowy takiego placu z budżetu obywatelskiego. Budżet obywatelski polega na tym, że władze miasta czy gminy określają pewną kwotę, którą mogą rozdysponować mieszkańcy, podejmując decyzję na co ją przeznaczyć. Wystarczy zatem, że mieszkańcy zgłoszą swój pomysł (w tym przypadku budowę placu zabaw), a wtedy władze mogą go pozytywnie rozpatrzyć, a następnie sfinansować.

Dlaczego place zabaw są tak ważne?

Bo dzięki nim zaszczepiamy w dzieciach chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu i uprawiania sportu. Jest to także miejsce gdzie spotykają one swoich rówieśników, nawiązują kontakty, uczą się sportowej rywalizacji. Chyba każdy rodzic woli, żeby jego pociecha odwiedzała place zabaw i tam bawiła się z innymi dziećmi czy biegała za piłką z kolegami, niż godzinami grała w gry komputerowe, często tak bardzo przepełnione przemocą.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://regionelazio.org/systemy-przywolawcze-pomoga-ci-podniesc-jakosc-uslug
http://callboy.czest.pl/spedzanie-wakacji-campery-wynajem
http://atol.czest.pl/nowoczesne-oprogramowanie-dla-hoteli
http://klubaikido.pl/systemy-przywolawcze-rozwiazanie-ktore-gwarantuje-komfort-pracy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s